Info

Marsz Różowej Wstążki 2009 – MY IDZIEMY, RAK SIĘ COFA!

W drugą sobotę października (10/10/2009), w Warszawie odbędzie się już 11. edycja Marszu Różowej Wstążki.  Impreza organizowana jest przez Avon Polska oraz Stowarzyszenie Amazonki Warszawa Centrum, a jej celem jest promocja badań profilaktycznych wśród pań oraz zbiórka funduszy, dzięki którym możliwe będą: szeroka, całoroczna edukacja kobiet i szybka diagnostyka raka piersi w całej Polsce. 

Spotykamy się o godzinie 12.00 u zbiegu ulic Nowy Świat i Chmielna, następnie przejdziemy Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Bezpośrednio po Marszu odbędzie się Impreza Finałowa, podczas której wszystkie panie będą miały nieograniczony dostęp do badań (mammografia, USG piersi) oraz konsultacji z ekspertami (m.in. lekarze onkolodzy). W tym roku w programie pojawi się nowość: indywidualne warsztaty samokontroli piersi prowadzone przez wykwalifikowane pielęgniarki. Organizatorzy nie wymagają wcześniejszych zapisów, dostęp do wszystkich badań będzie jedynie za zakup produktu z różową wstążką (dochód przeznaczany jest na wspomniane cele: profilaktyka i edukacja).

Część rozrywkowa także zapowiada się tym roku ciekawie. Jej punktem kulminacyjnym będzie koncert Sebastiana Karpiel-Bułecki i zespołu Zakopower. W jednym z namiotów na Placu Zamkowym zaaranżowane zostanie studio, w którym znani fotografowieTomek Sikora, Wojtek Wieteska i Kuba Dąbrowski będą portretować wszystkie panie. Z powstałych podczas imprezy zdjęć zostanie zmontowana wyjątkowa fotograficzna mozaika, która następnie będzie eksponowana na specjalnej stronie internetowej. Dodatkowo, wśród pań, które wezmą udział w projekcie, organizatorzy rozlosują atrakcyjne nagrody:).

Dodatkowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie Kampanii: 

AVON kontra rak piersi.

Patronat Honorowy nad Marszem Różowej Wstążki 2009 objęły:

Małżonka Prezydenta RP Maria Kaczyńska, Minister Zdrowia Ewa Kopacz oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Reklamy

3 responses to “Info

 1. dorotkak

  a czy w innych miastach też będą odbywały się podobne imprezy?

 2. Monika

  Marsze Różowej Wstążki odbędą się w tym roku także w następujących miastach: Tarnowskie Góry (7/10), Tczew (10/10), Oława (16/10), Gdynia (17/10), Wałbrzych (30/10) i Nowy Sącz. Imprezę w Szczecinie zaplanowano w Centrum Handlowo-Rozrywkowym GALAXY na al. Wyzwolenia 18-20, (10/10) w godzinach 11:30-16:30.
  Poniżej szczegółowa trasa przemarszu:

  – start godz.11:30 – Centrum Handlowo Rozrywkowe Galaxy
  – al. Wyzwolenia Pl. Witosa (nawrót na zachodnią jezdnię al. Wyzwolenia)
  – al. Wyzwolenia w kierunku
  – ul. Rayskiego
  – Pl. Rodła (nawrót na jezdnię al. Wyzwolenia w kierunku Malczewskiego)
  – al. Wyzwolenia
  – meta godz. 12:15 – Centrum Handlowo Rozrywkowe Galaxy

 3. bardzo ciekawe, dzieki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s