Czytać każdy może [i powinien;)]

Drogie Czytelniczki (i Czytelnicy?)! :)

 Mam przyjemność poinformować Was o kolejnej akcji, której celem jest szeroko rozumiana pomoc kobietom, które zmagają się z rakiem piersi.

Tym razem chodzi o … książki. Tak, tak, książki są dobre na wszystko: na długie zimowe wieczory, na pocieszenie, na odprężenie, albo na urozmaicenie czy zapomnienie.

Elżbieta Kozik, szefowa Stowarzyszenia Amazonki Warszawa Centrum zainicjowała plan stworzenia biblioteki w warszawskim Centrum Onkologii. Na korytarzu przy Roentgena 5 będzie stał regał, z którego wszyscy zainteresowani pacjenci będą mogli wypożyczać książki, które umilą im czas pobytu w szpitalu.

Apel jest następujący: jeśli macie książki, które są Wam niepotrzebne, które przez przypadek posiadacie w podwójnym nakładzie, albo które po prostu chcielibyście przekazać na słuszny cel, pacjenci CO będą Wam bardzo wdzięczni za ich udostępnienie. Obowiązuje pełna dowolność gatunkowa. Jak wiadomo: różni ludzie lubią czytać różne książki:).

Do akcji dołączyły też najpopularniejsze warszawskie klubokawiarnie. Ustawiły u siebie kartony, do których – podczas wpadnięcia na kawę czy herbatę – można zostawić kilka egzemplarzy a właściciele zajmą się dostarczeniem ich na miejsce.

Kartony znajdziecie na Chłodnej 25, w Instytut Cafe (ul. Jazdów 1, na tyłach Centrum Sztuki Współczesnej), w Sklepokawiarni Mufka na Powiślu (Solec 101), w Planie B (przy Placu Zbawiciela) oraz w nowootwartym Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat (Nowy Świat 63).

Akcja trwa do końca roku, a jeśli jesteście użytkownikami facebooka, to tutaj możecie dołączyć do akcji i popularyzować ją dalej wśród znajomych.

Zachęcam gorąco do udziału w tym przedsięwzięciu oraz – z pewną nieśmiałością:) – do przeniesienia idei także do innych miast.

Reklamy

1 komentarz

Filed under Bez kategorii

One response to “Czytać każdy może [i powinien;)]

  1. marutka

    Super pomysł! Taki prosty, a ile zmieni… Popieram i idę przejrzeć regał z książkami:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s